پنجره - تک - جداره- ویتا نوا
فهرست مطالب

قیمت پروفیل پنجره و معرفی انواع آن

قیمت پروفیل پنجره بر اساس نوع آن و ویژگی‌هایی که با آن شناخته می‌شود، تعیین می‌شود.از اولین روزهایی که بشر متوجه شد برای در امان ماندن از آفات محیطی نیاز به سرپناه دارد، شروع به ساخت خانه کرد. از همان زمان، در و پنجره اصلی‌ترین اجزای یک خانه بودند. بشر متوجه شد که برای استوار کردن در و پنجره نیاز به قاب دارد. در اوایل قرن ۱۶ میلادی، فلز سرب، یکی از مواردی بود که برای ساخت قاب مورد استفاده قرار می‌گرفت. با گذشت صد سال، بشر متوجه شد که چوب هم می‌تواند یک متریال عالی برای ساخت قاب در و پنجره باشد.

در قرن هجدهم، زمانی که بشر به استفاده از شیشه در ساخت خانه روی‌آورد، به قاب مستحکم‌تری برای در و پنجره نیاز داشت. همین موضوع سبب شد تا قاب‌های فولادی به دنیای ساختمان‌سازی راه یابند. استفاده از فولاد سبب شد تا در و پنجره‌ها با ابعاد بزرگ‌تر قابل ساخت باشند. از آنجایی که قاب‌های فولادی ظاهری خشک و خشن داشتند، زیبایی ساختمان با وجود آن‌ها کم‌تر می‌شد. از همین رو، استفاده از قاب‌ها در میان معماران رواج یافت. در ضمن، پروفیل درب و پنجره براساس کشور سازنده و همچنین نوسانات ارز تعیین می‌شود. در این مطلب با ویتا نوا همراه باشید.

قیمت پروفیل پنجره - ویتانوا
قیمت پروفیل پنجره - ویتانوا

معرفی انواع پروفیل های درب و پنجره

این که پروفیل در و پنجره در ساختمان از چه نوعی باشد، در بالا بردن یا پایین آوردن سطح کیفی ساختمان موثر است. قیمت پروفیل پنجره باتوجه به معیارهای خاصی تعیین می‌شود. برای مثال، در تعیین قیمت پروفیل پنجره، جنس، نوع پروفیل، کشور سازنده، ابعاد و مسائلی از این دست، تاثیر دارد. حتی این که نمای ساختمان لوکس است یا معمولی، در تعیین قیمت پروفیل پنجره اثرگذار است. در حقیقت، اگر بگوییم که قیمت نهایی ساختمان تحت تاثیر قیمت پروفیل درب و پنجره به‌کاررفته در آن است، پربیراه نگفته‌ایم.

یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت پروفیل فریم بازسازی، عایق بودن آن در برابر صدا و حرارت است. این میزان عایق بودن با توجه به تعداد حفرات موجود در پروفیل تعیین می‎شود. هر چه تعداد حفره های  درون پروفیل بیشتر باشد، عایق بهتری در برابر حرارت و صوت خواهد بود. بهترین نوع پروفیل، پروفیلی است که ۴ کانال یا حفره داشته باشد. پروفیل‌ها همچنین باید در برابر وزش باد و بارش باران مقاوم باشند و دچار زنگ‌زدگی یا آسیب‌دیدگی نشوند. با توجه به این که پروفیل شما چه جنسی دارد، برخی از ویژگی‌های نام‌برده‌شده را در خود جای داده است.

در این قسمت از مقاله ویتا نوا سعی کردیم تا انواع پروفیل را به شما معرفی کنیم. همچنین قیمت پروفیل پنجره در انواع مختلف را با هم مقایسه کنیم. انواع پروفیل پنجره از نظر سطح مقطع، جنس و شکل دسته‌بندی می‌شوند. به ادامه مقاله توجه کنید.

 

قیمت انواع پروفیل در و پنجره از نظر جنس

قیمت پروفیل پنجره با توجه به جنس آن نیز تعیین می‌شود. اگر بخواهیم انواع پروفیل را از نظر جنس بررسی کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پروفیل آلومینیومی

پروفیل آهنی یا فولادی

پروفیل چوبی

پروفیل upvc

قیمت پروفیل درب و پنجره از جنس upvc نیز بیشتر از سایرین اعلام می‌شود. با توجه به شرایط تولید پروفیل، روش تولید، کاربرد و ویژگی‌های منحصر به فرد، قیمت پروفیل درب و پنجره تعیین می‌شود. این روزها استفاده از پروفیل upvc، بسیار رواج پیدا کرده است. از همین رو، قیمت پروفیل پنجره upvc، کمی بیشتر شده است. البته قیمت پروفیل پنجره به مواردی چون برند و کشور سازنده و همچنین نوسان قیمت ارز نیز وابسته است.

قیمت پروفیل پنجره - ویتانوا
قیمت پروفیل - یو پی وی سی

قیمت پروفیل پنجره بر اساس شکل

همانطور که گفتیم، پروفیل پنجره در اشکال مختلفی تولید می‌شود که کاربردهای متفاوت دارند. قیمت پروفیل در و پنجره در اشکال مختلف با توجه به کاربرد و نحوه تولید آن‌ها تعیین می‌شود. از جمله انواع پروفیل پنجره از نظر شکل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فریم، لنگه ، میانی، لنگه دری، درب بیرون بازشو، پانل، میانی متحرک،

لنگه کشویی، فریم کشویی، لوله و زهوار

جالب است بدانید که قیمت پروفیل پنجره میانی متحرک به دلیل استفاده در پنجره فرانسوی کمی گران‌تر از باقی پروفیل‌ها است.

قیمت پروفیل درب و پنجره در سایت ویتا نوا

قیمت انواع پروفیل پنجره در سایت ویتا نوا با توجه به جنس پروفیل و سطح مقطع آن‌ها تعیین شده است. با توجه به مواردی که در قسمت قبل یادآوری کردیم، قیمت پروفیل درب و پنجره در سایت ویتا نوا متنوع است. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود انواع پروفیل درب و پنجره را از سایت ویتا نوا تهیه کنید. در صورتی که برای انتخاب پروفیل درب و پنجره دچار تردید شده‌اید، از کارشناسان ویتا نوا کمک بگیرید.

نام پروفیل

سفید لاستیک‌دار

بیرون لمینیت لاستیک‌دار (مغز سفید) بدون ضمانت

دو طرف لمینیت لاستیک‌دار (مغز رنگی) بدون ضمانت

فریم

۱۲۸۳۰۰۰ ریال

۱۸۱۰۰۰۰ ریال

۱۸۹۰۰۰۰ ریال

فریم بازسازی

۱۴۸۷۰۰۰ ریال

۱۹۴۰۰۰۰ ریال

۲۱۸۲۰۰۰ ریال

میانی

۱۵۳۴۰۰۰ ریال

۱۹۳۲۰۰۰ ریال

۲۱۴۲۰۰۰ ریال

بازشو پنجره

۱۵۵۳۰۰۰ریال

۱۹۸۲۰۰۰ ریال

۲۲۳۶۰۰۰ ریال

بازشو درب (۸۵-۲۸)

۱۹۷۱۰۰۰ ریال

۲۴۹۲۰۰۰ ریال

۲۹۲۰۰۰۰ ریال

بازشو درب بزرگ (۸۵- ۳۸)

۲۰۷۱۰۰۰ ریال

۲۵۹۲۰۰۰ ریال

۳۰۲۰۰۰۰ ریال

پانل ۱۰ سانتی ۲۰ میل

۶۵۶۰۰۰ ریال

۱۱۳۰۰۰۰ ریال

۱۵۲۶۰۰۰ ریال

پانل ۱۲ سانتی ۲۰ میل

۶۵۶۰۰۰ ریال

—————-

—————-

زهوار تک جداره

۳۲۵۰۰۰ ریال

۵۱۹۰۰۰ ریال

۵۱۹۰۰۰ ریال

زهوار دوجداره دکوراتیو

۳۱۰۰۰۰ ریال

۴۶۸۰۰۰ ریال

۴۹۸۰۰۰ ریال

پروفیل لوله سری ۶۰

۹۵۶۰۰۰ ریال

—————-

—————-

پروفیل آداپتور لوله سری ۶۰

۶۰۹۰۰۰ ریال

—————-

—————-

بازشو کشویی

۱۷۷۰۰۰۰ ریال

۲۲۴۴۰۰۰ ریال

۲۴۷۸۰۰۰ ریال

فریم تک ریل کشویی (منوریل)

۲۲۷۰۰۰۰ ریال

۲۶۶۰۰۰۰ ریال

۲۹۳۰۰۰۰ ریال

فریم جفت ریل کشویی

۱۵۶۵۰۰۰ ریال (بدون لاستیک)

۱۹۶۸۰۰۰ ریال

۲۰۴۶۰۰۰ ریال

اینترلاک کشویی

۵۲۸۰۰۰ ریال

۸۲۵۰۰۰ ریال

۸۲۵۰۰۰ ریال

درپوش منوریل

۵۵۰۰۰۰ ریال

۸۵۰۰۰۰ ریال

۸۵۰۰۰۰ ریال

درپوش منوریل جدید

۶۴۵۰۰۰ ریال

۹۲۵۰۰۰ ریال

۹۲۵۰۰۰ ریال

میانی متحرک

۱۱۸۳۰۰۰ ریال

۱۴۰۵۰۰۰ ریال

۱۵۵۵۰۰۰ ریال

درپوش میانی متحرک (جفت)

۱۵۴۰۰۰ ریال

۱۵۴۰۰۰ ریال

۱۵۴۰۰۰ ریال

قیمت پروفیل درب و پنجره upvc

همانطور که در بخش‌های قبلی گفتیم، قیمت پروفیل پنجره upvc از قیمت باقی پروفیل‌ها بیشتر است. دلیل این امر آن است که در حال حاضر به‌روزترین و با ارزش‌ترین پروفیل، پروفیل upvc است. این پروفیل بسیار کاربردی بوده و در ساخت انواع در و پنجره از آن استفاده می‌شود. با توجه به این که حجم محصولات تولیدی یک کارخانه پروفیل‌سازی چقدر است، قیمت پروفیل پنجره نیز می‌تواند متفاوت باشد. قیمت پروفیل پنجره می‌تواند بر قیمت نهایی یک ساختمان نیز اثرگذار باشد. هر شرکت باتوجه به اینکه از چه متریال و روش ساختی برای تولید پروفیل upvc بهره می‌گیرد، قیمت پروفیل پنجره را تعیین می‌کند.

قیمت پروفیل پنجره و درب upvc در سایت ویتا نوا، با توجه به نوع پروفیل تعیین می‌شود. شما می‌توانید برای استعلام قیمت پروفیل درب و پنجره upvc،از کارشناسان ویتا نوا کمک بگیرید. جالب است بدانید که قیمت پروفیل درب و پنجره upvc، با توجه به رنگ پروفیل نیز می‌تواند متغیر باشد. برند سازنده پروفیل، ابعاد و کاربرد آن نیز در تعیین قیمت پروفیل درب و پنجره upvc تاثیرگذار است.

لیست قیمت پروفیل در و پنجره

اگر می‌خواهید پروفیل در و پنجره را از ویتا نوا تهیه کنید، لیست قیمت پروفیل در و پنجره در صفحات فروش موجود است. در صورتی که برای یافتن لیست قیمت پروفیل پنجره به مشکل خوردید، می‌توانید از کارشناسان ویتا نوا کمک بگیرید. برای این که بتوانید به لیست قیمت پروفیل در و پنجره دسترسی داشته باشید، می‌توانید از جستجوی آنلاین استفاده کنید. با جستجوی عبارت «لیست قیمت پروفیل در و پنجره» در نوار جستجوی سایت گوگل، به لیست قیمت پروفیل پنجره و درب می‌رسید. خوب است بدانید که قیمت پروفیل پنجره، بر قیمت نهایی یک پنجره اثرگذار است. در صورتی که از پروفیل upvc برای پنجره شما استفاده شده باشد، این پنجره گران‌تر است.

موارد تاثیرگذار در قیمت پروفیل پنجره

در قسمت‌های مختلف این مقاله در رابطه با موارد تاثیرگذار در قیمت پروفیل پنجره صحبت کردیم. با این حال، در این قسمت از مقاله این موارد را به صورت منسجم برای شما گردآورده‌ایم. تا انتهای این بخش ویتا نوا را همراه کنید.

ابعاد و متراژ پنجره 

شما باید بدانید که قرار است از پروفیل در چه پنجره‌ای استفاده کنید. آیا متراژ پنجره مورد نظر بالاست؟ در صورتی که پنجره شما ابعاد بزرگی داشته باشد، نیاز به پروفیل بیشتری دارد. از همین رو، قیمت پروفیل پنجره با  توجه به ابعاد و متراژی که از آن نیاز دارید تعیین می‎شود. اما ابعاد استاندارد که معمولا مورد استفاده قرار می‌گیرند، یک قیمت واحد دارند.

نوع بازشو پنجره

انواع پروفیل می‌توانند نوع بازشوی پنجره را تغییر دهند. برای مثال، برخی پروفیل‌ها، بازشوی تک حالته یا دو حالته هستند. برخی دیگر از پروفیل‌ها کشویی هستند. برای پنجره‌های فرانسوی از پروفیل میانی متحرک و ثابت استفاده می‌شود. اگر پنجره شما به صورت لولایی باز شود، قیمت پروفیل پنجره ارزان‌تر است. در صورتی که پنجره کشویی باشد، قیمت پروفیل پنجره گران‌تر خواهد بود. اگر محیط شما به گونه‌ای است که می‌توانید از پنجره کشویی استفاده کنید، در خرید پروفیل کشویی تردید نکنید.با این که قیمت پروفیل پنجره کشویی بیشتر است، اما زیبایی و کارآیی آن مانع از به چشم آمدن قیمت بالا می‌شود. در صورتی که فضای بازشوی پنجره شما زیاد است و مانعی برای آن نیست، از همان پروفیل لولایی استفاده کنید. در این شرایط به دلیل پایین آمدن قیمت پروفیل پنجره، قیمت نهایی ساخت و ساز شما کمتر می‌شود.

رنگ پروفیل

این که پروفیل پنجره شما رنگی باشد یا سفید، در تعیین قیمت پروفیل پنجره موثر است. پروفیل‌های upvc در حالت عادی به رنگ سفید در بازار موجود هستند. با این حال، ممکن است شما به دلیل نمای خاص ساختمانتان، نیاز به پروفیل رنگی داشته باشید. به این منظور از روش لمینیت کردن برای رنگ کردن پروفیل استفاده می‌شود. لمینیت کردن نیاز به تجهیزاتی خاص دارد. از همین رو، قیمت لمینیت کردن و رنگی کردن پروفیل بالاست. در نهایت اگر شما بخواهید از پروفیل رنگی و لمینیت شده استفاده کنید، قیمت پروفیل پنجره بالاتر می‌رود.

قیمت پروفیل پنجره - ویتانوا
قیمت پروفیل پنجره - ویتانوا

مشخصات فنی پروفیل درب و پنجره

پروفیل‌ها برای این که بتوانند عملکرد مناسبی داشته باشند، باید طبق استانداردهای خاصی تهیه شوند. به طور کلی یک‌سری مشخصات فنی باید در پروفیل‌ها رعایت شود. قیمت پروفیل پنجره که دارای مشخصات فنی با کیفیت است، بیشتر از قیمت پروفیل پنجره ای است که مشخصات فنی آن ضعیف‌تر است. در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا مشخصات فنی یک پروفیل پنجره خود را برای شما مورد بررسی قرار دهیم. تا انتهای این بخش از مقاله با ویتا نوا همراه باشید.

سوالات متداول قیمت پروفیل پنجره

در تعیین قیمت پروفیل پنجره، جنس، نوع پروفیل، کشور سازنده، ابعاد و مسائلی از این دست، تاثیر دارد

پروفیل آلومینیومی

پروفیل آهنی یا فولادی

پروفیل چوبی

پروفیل upvc