پنجره تک جداره
فهرست مطالب

پنجره تک جداره و آنچه که باید در این باره بدانید! انسان همیشه به دنبال نور بوده ‌است و در تمام دوران زیستن خود بر ‌روی کره ‌زمین یکی از دغدغه‌ های اساسی او نحوه استفاده از نور خورشید بوده که البته همواره راه‌ های تازه ‌ای برای بهره‌مندی از آن کشف و ابداع نموده ‌است. بشر پس از ساخت اولین خانه ‌ها اقدام به ایجاد دریچه‌ هایی نمود که به وسیله آن از تاریکی محل سکونت، کاسته ‌شد. پنجره و ساختمان‌ لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

 تصور زندگی در جایی که پنجره ‌ای ندارد، تداعی کننده زندان است. این محصول ساده اما پر کاربرد، زینت هر خانه و ساختمانی است. پنجره یکی از ملزومات به ظاهر ساده اما بسیار مهم هر ساختمان است. وقتی که برای اولین بار وارد مکان دارای چارچوبی می ‌شوید، یکی از موارد اصلی که توجه شما را به خود جلب می ‌کند، وجود یا عدم وجود پنجره است. مرور زمان و پیشرفت در عرصه‌ های مختلف، صنعت پنجره‌‌ سازی را هم از تغییر و تحول مستثنی نکرده ‌است.

پنجره‌ ها علاوه بر کمک به تهویه هوا و ایجاد روشنایی، بخش مهمی از زیبایی ساختمان ‌ها را تأمین می‌ کنند. واژه پنجره به دلیل نقش آن در عبور نور خورشید و انتقال حس امیدواری، همواره دستمایه شاعران و ادیبان برای سرودن و سخن گفتن از نور و امید بوده‌ است. هر قسمت از خانه که فاقد پنجره باشد به اصطلاح دلگیر بوده و باعث کلافه شدن ساکنان آن خواهد ‌شد.

پنجره تک جداره با اولین حضور خود در صنعت ساختمان ‌سازی، تحول عظیمی در این عرصه به وجود آورد. بعد از تولید و عرضه پنجره تک جداره، نسل  قبلی آن تقریبا رو افول نهاد. قیمت پنجره تک جداره با‌ توجه به کیفیت و اندازه آن در بازار متفاوت است.

پنجره تک جداره چیست؟

هنگام صحبت از پنجره تک جداره، آنچه بسیار مهم است، بررسی این نوع پنجره و بیان تفاوت آن با سایر محصولات مشابه است. پنجره تک‌ جداره مانند سایر پنجره‌ های پیشرفته دارای چارچوب ‌های مستحکم، زیبا و متنوع است، اما این وسیله دارای فقط یک لایه شیشه است که اولین نسل پنجره ‌های جداره ‌ای محسوب می ‌شود. این نوع از پنجره ‌ها در مقایسه با سایر محصولات مشابه دارای مزایا و معایبی هستند که ما قصد داریم در این مجال به طور مفصل به بررسی آن بپردازیم تا مشتریان آشنایی کافی با آن را داشته و خرید بهتری را تجربه نمایند.

ویژگی‌ های پنجره تک جداره

شناخت ویژگی ‌های هر نوع کالایی، تصمیم‌گیری درباره تهیه آن را آسان می‌کند. اکنون ویژگی‌ های پنجره تک جداره را ارائه می‌ دهیم:

 • برای استفاده از آن به قاب جدید نیازی نیست؛ از آن‌جایی که‌ فقط یک نوع صفحه شیشه ‌ای بر ‌روی این محصول تعبیه شده ‌است، به راحتی می ‌توان آن را در قاب ‌های قدیمی نصب کرد. بدون آن‌که نیاز به تخریب باشد. این پنجره مصرف‌کننده را از دردسر های جابجایی محصول قدیم و جدید رها می‌کند.
 • تناسب محصول با آب و هوای نقاط گرمسیری؛ اگر شما ساکن مناطق گرمسیر کشور هستید، نیازی به حفظ گرمای خانه و هر نوع ساختمان دیگری ندارید، برعکس مناطق سردسیر که اولویت اول آن‌ها جلوگیری از اتلاف انرژی است- بنابراین، پنجره تک جداره برای شما به‌ صرفه و کاربردی خواهد‌ بود.
پنجره تک جداره
 • وزن سبک پنجره تک جداره؛ این محصول تنها دارای یک نوع شیشه است که به‌ طور طبیعی وزن کمتری نسبت به سایر محصولات مشابه خود دارد. داشتن وزن سبک یک مزیت برای آن به شمار می‌ رود و جابجایی محصول را آسان می ‌کند. برخورداری از وزن سبک در پنجره، طول عمر آن را افزایش می ‌دهد.

 • عبور بهتر نور از آن؛ یکی از معضلات آپارتمان ‌نشینی، عدم بهره‌گیری مناسب از نور خورشید است. واقعیت این است که نور آفتاب منشأ بسیار مهم تأمین ویتامین D بوده و بدون وجود آن انسان در معرض بیماری‌ های گوناگون قرار می‌گیرد. پنجره‌ های تک‌ جداره در مقایسه با محصولات چند جداره، قادر است نور خورشید را به آسانی از خود عبور دهد که این یک ویژگی بارز و منحصر‌بفرد برای این محصول به‌ شمار می ‌رود.

 • طول عمر مناسب؛ طراحی و ساختار پنجره تک جداره با توجه به نوع شیشه و چارچوبی که از آن استفاده می ‌شود و نیز هزینه تمام شده آن کاملا مناسب است. خریدار برای تهیه این محصول پول کمتری خرج می ‌کند اما شاهد کارایی قابل قبولی خواهد ‌بود. با توجه به افزایش قیمت مداوم لوازم ساختمانی تهیه این نوع پنجره کاملا به‌ صرفه است.
 • ظرافت و زیبایی؛ همان‌طور که از نام آن مشخص است، این محصول تک‌ جداره یا تک محفظه است.
  همین ویژگی سبب شده که زیبایی این پنجره کاملا مشهود باشد و همه چیز از پشت آن جذابیت خود را نشان دهد.
 • قابل استفاده در مناطق بدون آلودگی صوتی؛ واقعیت این است که پنجره تک جداره مانند انواع دو جداره آن قابلیت مطلوبی در جلوگیری از عبور سروصدا ندارد. بنابراین، در مناطقی که میزان آلودگی صوتی کمتر است، استفاده از آن توصیه می ‌شود. شهرستان ‌ها و روستا های کم جمعیتی که از تعداد بالای ماشین و انواع صدا های گوش‌خراش در امان هستند، می ‌توانند از این محصول استفاده بیشتری داشته باشند.
   
 • قابلیت تبدیل پنجره تک جداره به دوجداره؛ از ویژگی ‌های بارز این کالا امکان تبدیل آن به دو جداره است. اگر مدتی از آن استفاده کرده‌اید و اکنون به دلیل افزایش آلودگی صوتی یا صرفه ‌جویی در مصرف انرژی قصد تهیه پنجره دو جداره را دارید، باید بدانید که امکان تبدیل نوع تک ‌جداره به دو جداره وجود دارد. البته برای این کار، کمی تحقیق کنید تا مطمئن شوید که هزینه تمام شده تبدیل آن بیشتر از خرید نوع دوجداره نباشد.
 • قیمت مناسب؛ آن‌چه سبب استقبال مصرف‌کنندگان از این محصول شده، قیمت بسیار مناسب آن است. پنجره تک جداره در صنعت ساختمان ‌سازی سازی استفاده زیادی دارد و بسیاری از افراد ترجیح می‌ دهند به‌خاطر قیمت پایینی که دارد از آن استفاده نمایند. قیمت پنجره تک جداره به طور کلی بسیار مناسب است.
زهوار تک جداره

پنجره یو پی وی سی تک جداره چه ویژگی هایی دارد؟

یو ‌پی‌ وی‌سی واژه ‌ای آشنا در صنعت ساختمان‌ سازی است. این ماده پر کاربرد یکی از مشتقات نفت و گاز محسوب می‌ شود که به صورت گسترده در ساخت انواع مختلفی از درب و پنجره به‌کار می ‌رود. ترکیب شیمیایی آن حاوی کربن و هیدروژن بوده و توسط کارخانه ‌های گوناگون فرآوری شده و به اشکال مختلف به بازار عرضه می‌ شود. این ماده طیف وسیعی از خواص را دربرگرفته ‌است. بررسی‌ ها نشان می ‌دهد که بیش از ۵۵ درصد از این ماده ارزشمند در صنعت ساخت انواع درب و پنجره به ‌کار می‌ رود. ویژگی‌ های پنجره یو ‌پی‌ وی‌سی عبارتند از:

 • عایق حرارتی؛ این محصول به دلیل میزان برخورداری کمتر از ماده پروفیل، نسبت به نوع آلمینیومی و آهنی آن، انتقال حرارت بسیار کمتری دارد که این ویژگی عامل مهمی برای صرفه‌ جویی در مصرف انرژی محسوب می ‌شود. امروزه در همه جای دنیا برای ساختمان‌ سازی توجه ویژه ‌ای به مصرف بهینه حامل ‌های انرژی می ‌شود. پنجره ‌های یو ‌پی ‌وی‌ سی و در رتبه بعد از آن نوع چوبی پنجره، بهترین گزینه به عنوان عایق‌ های حرارتی هستند.
پنجره تک جداره ویتا نوا
 • عایق صوتی؛ شکل پروفیل و ساختار کلی این نوع پنجره عامل بسیار مهمی در جلوگیری از عبور صوت های آزار دهنده است. در مناطق شلوغ و به ویژه در مکان‌ هایی که عبور و مرور وسایل ‌نقلیه زیاد است، استفاده از این محصول می ‌تواند به آسایش ساکنان آن کمک شایانی نماید. وجود یو ‌پی‌ وی ‌سی به میزان ۸۰ درصد از عبور سر و صدا پیشگیری می‌ کند. در این از پنجره‌ ها، استفاده از یراق‌آلات‌ مناسب نیز کمک قابل توجهی به عدم‌ عبور صدا های مزاحم خواهد‌کرد.

 • زیبایی و جذابیت؛ پنجره‌ ها معمولا همیشه در معرض دید هستند، بنابراین زیبایی آن‌‌ها اهمیت بسیار زیادی برای مصرف‌کنندگان دارد. این نکته از دید تولیدکنندگان نیز دور نمانده ‌است و با توجه به وجود پروفیل ‌های گوناگون، محصولات متنوعی نیز تولید می‌ شود. انتخاب قاب مناسب و شکیل برای پنجره نقش در زیبایی ظاهری ساختمان نیز خواهد ‌داشت.

 • نفوذ ناپذیری؛ عدم عبور گرد و غبار و حشرات ریز از پنجره‌ ها بسیار مهم است. پنجره یو ‌پی‌ وی ‌سی با توجه به لاستیک ‌ها و یراق‌آلات استانداردی که در آن به‌ کار رفته، هنگامی که بسته می‌ شود مانند یک عایق محکم عمل می ‌کند و از عبور ذرات ریز گرد و غبار نیز جلوگیری می‌ کند.

 • قدرت سازگاری بالا؛ پنجره تک جداره یو ‌پی ‌وی ‌سی به گونه ‌ای طراحی و تولید شده ‌است که نسبت به گرما و سرما مقاوم بوده و با شرایط مختلف جغرافیایی سازگاری بالایی دارد. عدم ایجاد تغییر در مقابل باد و باران و شرایط جوی یک مزیت محسوب می‌ شود. مرور زمان باعث پوسیدگی و خوردگی این محصول نمی‌ شود.

 • سطح تمیز و صیقلی؛ مواد به‌کار رفته در پنجره یو ‌پی ‌وی ‌سی سبب شفافیت بالای این محصول است و گرد و غبار جذب آن نمی‌ شود. استفاده از مواد استاندارد در تمیز کردن شیشه‌ ها، سطح صاف و صیقلی آن را به مدت طولانی ماندگار می‌ کند.

 • مقاومت در برابر آتش‌سوزی؛ مواد به‌کار رفته در پنجره یو ‌پی‌ وی‌ سی سبب می‌ شود، آتش به این محصول آسیبی نرساند، به عبارتی این پنجره‌ ها خود خاموش ‌کن هستند. منبع آتش از این پنجره عبور می ‌کند. بهره‌مندی از این مزیت بر قیمت پنجره تک جداره تأثیر می‌ گذارد.

قیمت پنجره تک جداره در سایت ویتا نوا

پنجره تک جداره با توجه به کیفیت و اندازه ‌‌ای که دارد، در قیمت ‌های متفاوتی عرضه می‌ شود. یکی از سایت‌ های معتبر و صاحب ‌نام در عرضه این نوع محصولات، سایت ویتانوا است. چنانچه قصد خرید این محصول را دارید، پیش از خرید به سایت ویتانوا مراجعه نمایید تا ضمن آگاهی قیمت‌ های درج شده محصول، از نظرات متخصصان این امر نیز بهره‌مند شوید.

قیمت پنجره تک جداره
قیمت پنجره تک جداره ویتا نوا

هزینه ایاب ذهاب در هر استان متغیر بوده و هزینه آن نیز اضافه خواهد شد. بدیهی است که در صورت تغییرات نوع بازشو ها و نوع شیشه و ابعاد درب و پنجره، قیمت ها متغیر خواهد بود.

نحوه محاسبه قیمت پنجره تک جداره آلومینیومی و UPVC چگونه است؟

آلومینیوم از موادی ساخته شده که دارای جنس ضد زنگ و انعطاف ‌پذیر است که با وجود جنس سبک، از میزان مقاومت مطلوبی برخوردار بوده و یکی از گزینه‌ های اصلی مشتریان برای ساخت درب و پنجره است. محاسبه قیمت پنجره تک جداره آلومینیومی و نوع UPVC آن، با توجه به امتیازات مختلف آن صورت می‌ گیرد.  مواد اولیه به‌ کار رفته، اندازه و البته کیفیت محصول تأثیر مهمی در قیمت‌ گذاری آن دارند.

چگونه متراژ بر قیمت پنجره تک جداره تأثیر می‌گذارد؟

پنجره ‌ها در اندازه‌ های مختلفی طراحی و تولید می‌ شود، اما اندازه پنجره‌ ها طبق استاندارد های معینی محاسبه می گردد و بر اساس همان نیز تولید می ‌شود. پنجره تک جداره نیز در اندازه ‌های معینی تولید و عرضه می ‌شود. هرچه متراژ این محصول بالاتر می ‌رود، قیمت پنجره تک جداره نیز تغییر می ‌کند. ابعاد استاندارد پنجره تک جداره ۱۴۰ در ۱۴۰ سانتی‌ متر است و قیمت پنجره تک جداره بر حسب واحد محاسبه می‌ گردد. قیمت پایه پنجره تک جداره به‌ طور حدودی معین است اما عوامل متعددی بر تغییر آن تأثیر گذار است، دو جهته یا کشویی بودن، تعداد بازشو ها، فیکس بودن و … قیمت پنجره تک جداره را تغییر می ‌دهد. مقدار پروفیل فریم بازسازی استفاده شده در ساخت این محصول نیز سبب تغییر قیمت آن می ‌شود، هرچه میزان پروفیل بیشتر باشد، شاهد افزایش کیفیت و در نتیجه افزایش قیمت آن خواهیم ‌بود.

پنجره تک جداره

تأثیر پروفیل UPVC در قیمت پنجره تک جداره

پروفیل یک ماده ارزشمند است که وجود آن بخش ‌های مختلف پنجره تک جداره سبب‌ افزایش مقاومت آن می‌ شود. این ماده از انعطاف ‌پذیری بالایی برخوردار است و در برابر ضربه، حرارت، خوردگی و پوسیدگی، خطر اشتعال و … بسیار مستحکم است. استفاده از تولید پروفیل UPVC در ساخت پنجره تک جداره قیمت آن را تحت ‌تأثیر قرار می ‌دهد. وجود این ماده استاندارد های درب و پنجره‌‌ سازی را ارتقا داده‌ است.

تأثیر تعداد حفره پروفیل در قیمت پنجره تک جداره به چه صورت است؟

حفره‌ ها در واقع همان محفظه‌ هایی هستند که در راستای افقی ماده پروفیل قرار می‌گیرد. افزایش میزان پروفیل و نیز وجود تعداد بیشتری از حفره در آن بر قیمت پنجره تک جداره اثر می ‌گذارد. هرچه تعداد این حفره ‌ها بیشتر باشد، قیمت محصول نیز افزایش می ‌یابد. تعداد حفره در واقع سبب افزایش چشمگیر میزان مقاومت محصول شده و به عایق بودن آن کمک می‌ کند.

سوالات متداول پنجره تک جداره

حفره‌ ها در واقع همان محفظه‌ هایی هستند که در راستای افقی ماده پروفیل قرار می‌گیرد. افزایش میزان پروفیل و نیز وجود تعداد بیشتری از حفره در آن بر قیمت پنجره تک جداره اثر می ‌گذارد. هرچه تعداد این حفره ‌ها بیشتر باشد، قیمت محصول نیز افزایش می ‌یابد. تعداد حفره در واقع سبب افزایش چشمگیر میزان مقاومت محصول شده و به عایق بودن آن کمک می‌ کند.

آلومینیوم از موادی ساخته شده که دارای جنس ضد زنگ و انعطاف ‌پذیر است که با وجود جنس سبک، از میزان مقاومت مطلوبی برخوردار بوده و یکی از گزینه‌ های اصلی مشتریان برای ساخت درب و پنجره است. محاسبه قیمت پنجره تک جداره آلومینیومی و نوع UPVC آن، با توجه به امتیازات مختلف آن صورت می‌ گیرد.