پروفیل یو پی وی سی

فهرست مطالب

با ویتانوا آشنا شوید

پروفیل یو پی وی سی چیست؟

پروفیل یو پی وی سی، یک عنصر بسیار مهم در صنعت ساختمان‌سازی است که از آن برای ساخت درب و پنجره استفاده می‌شود. با رواج استفاده از پنجره‌های دوجداره و سه جداره، نیاز به یک پروفیل عایق که بتواند ویژگی‌های یک پنجره عایق را بهبود بخشد، حس شد. از همین رو، با بهینه‌سازی پروفیل pvc، پروفیل یو پی وی سی تولید شد و مورد استقبال قرار گرفت. این روزها استفاده از پروفیل یو پی وی سی بسیار رواج دارد. این موضوع سبب شده تا انواع مختلفی از پروفیل یو پی وی سی به بازار عرضه شود. در این مطلب از سایت ویتا نوا در رابطه با انواع پروفیل یو پی وی سی و نحوه خرید آن‌ها صحبت کرده‌ایم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

درباره انواع پروفیل یو پی وی سی

پروفیل یو پی وی سی در انواع مختلفی تولید می‌شود. این انواع از نظر شکل و کاربرد دسته‌بندی می‌شوند. در این قسمت از مقاله به معرفی انواع پروفیل یو پی وی سی و کاربرد آن‌ها پرداخته‌ایم. با ما تا انتهای این بخش همراه باشید. همچنین لازم به ذکر است که در سایت ویتا نوا، فروش پروفیل یو پی وی سی در انواع مختلف انجام می‌شود. به منظور استعلام قیمت پروفیل یو پی وی سی در انواع مختلف، می‌توانید با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

پروفیل فریم

این نوع پروفیل، یکی از پرکاربردترین انواع پروفیل یو پی وی سی است. از این نوع پروفیل در انواع پنجره دوجداره و سه جداره استفاده می‌شود. به طور کلی، اگر قصد دارید درب و پنجره ساختمان خود را از پروفیل یو پی وی سی بسازید، پروفیل فریم عصای دست شماست. پروفیل فریم بازسازی خود دارای زیر مجموعه‌هایی نظیر پروفیل کشویی، بازسازی و نوسازی است. برای استعلام قیمت پروفیل یو پی وی سی از نوع فریم، می‌توانید از کارشناسان ویتا نوا کمک بگیرید.

پروفیل فریم
پروفیل میانی

پروفیل میانی یا مولیون

از این نوع پروفیل یو پی وی سی، بیشتر برای اکثر لولایی، کشویی، فرانسوی و … استفاده می‌شود. خود پروفیل میانی، در دو دسته‌بندی تولید می‌شود. از انواع پروفیل یو پی وی سی میانی می‌توان به نوع متحرک و ثابت آن اشاره کرد. در سایت ویتا نوا فروش پروفیل یو پی وی سی از نوع میانی صورت می‌پذیرد. به منظور استعلام قیمت می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

پروفیل سش و یا بازشو پنجره

از دیگر انواع پروفیل یو پی وی سی، می‌توان پروفیل سش یا بازشو را نام برد. این نوع پروفیل Z شکل برای پنجره‌های بازشو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروفیل سش و یا بازشو پنجره
پروفیل لنگه درب

پروفیل لنگه درب

برای ساخت بازشوی درب از پروفیل یو پی وی سی لنگه استفاده می‌کنند.

پروفیل پنل

از دیگر انواع پروفیل یو پی وی سی می‌توان به پروفیل پنل اشاره کرد. با توجه به حفره‌هایی که دارد، موجب عایق شدن مکان‌های مورد نظر می‌شود. این پروفیل یو پی وی سی، در تولید درب دو جداره کاربرد دارد.

پروفیل پنل
پروفیل زهوار

پروفیل زهوار

از جمله معروف‌ترین و رایج‌ترین پروفیل‌های موجود در دنیا، می‌توان پروفیل زهوار را نام برد. کاربرد پروفیل زهوار ثابت نگه داشتن شیشه‌های تک جداره، برای انواع درب و پنجره است. این پروفیل یو پی وی سی، دارای دو نوع تک جداره و دوجداره است.

پروفیل لوله و پروفیل اتصالات لوله

اگر پنجره‌های ساختمان شما قرار است به صورت زاویه‌دار ساخته شود، این پروفیل یو پی وی سی برای شما مناسب است. در صورتی که قاب پنجره شما به صورت هلالی افقی باشد نیز باید از پروفیل یو پی وی سی لوله استفاده کنید. اگر به دنبال قیمت پروفیل یو پی وی سی از نوع پروفیل لوله هستید، باید صفحات فروش ویتا نوا را جستجو کنید. همچنین می‌توانید با واحد فروش انواع پروفیل یو پی وی سی ویتا نوا تماس حاصل نمایید.

پروفیل لوله و پروفیل اتصالات لوله

فروش پروفیل یو پی وی سی در سایت ویتا نوا

ما در سایت ویتا نوا، شرایط خرید انواع پروفیل پنجره upvc را برای شما فراهم کرده‌ایم. برای اطلاع از نحوه فروش پروفیل یو پی وی سی، می‌توانید به صفحات فروش ویتا نوا مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با تماس با واحد فروش، انواع پروفیل پنجره upvc را از ویتا نوا خریداری نمایید. اگر قصد خرید انواع پروفیل را دارید، حتما از سایت ویتا نوا به طور کامل دیدن نمایید. ویتا نوا به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده درب و پنجره یو پی وی سی در ایران، آماده خدمات رسانی به شماست.

آیا پروفیل یو پی وی سی در سایت ویتا نوا فروش عمده دارد؟

بله در سایت ویتا نوا پروفیل یو پی وی سی به صورت عمده نیز به فروش می‌رسد. برای این منظور با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید:

۰۴۱-۵۹۳۳

۰۴۱۴۲۱۱۰۰۸۵ (خط مستقیم فروش)

۰۴۱۴۲۱۱۰۷۹۰۹۴

کارشناس فروش: ۰۹۱۴۴۲۲۴۳۹۶

پنجره های رویایی خود را با بهترین پروفیل یو پی وی سی بسازید!

معرفی انواع پروفیل پنجره upvc برند ویتا نوا

در سایت ویتا نوا، انواع پروفیل پنجره upvc، به شرح زیر موجود است:

 • فریم
 • فریم بازسازی
 • بازشو پنجره
 • میانی
 • بازشو درب
 • بازشو کشویی
 • فریم تک ریل کشویی
 • فریم جفت ریل کشویی
 • اینترلاک کشویی
 • زهوار شیشه تک جداره
 • زهوار شیشه دوجداره
 • پانل
 • درپوش مونوریل

و …

در ادامه به شرح کاربرد برخی از پروفیل‌های موجود در سایت ویتا نوا پرداخته‌ایم:

  • فریم: برای قاب دور درب و پنجره
  • لنگه: در ساخت پنجره بازشو
  • میانی: جدا کننده قسمت‌های درب و پنجره
  • لنگه درب: در ساخت لنگه در
  • درب بیرون بازشو: برای درهایی که خلاف جهت معمول باز می‌شوند.
  • پانل: در قسمت پاخور در
  • میانی متحرک: در پنجره‌های طرح فرانسوی
  • لنگه کشویی: در ساخت پنجره‌های ریلی و کشویی
  • فریم کشویی: در ساخت قالب پنجره کشویی
  • لوله: در پنجره‌های زاویه دار
  • زهوار: برای تثبیت شیشه و پانل در جای خود

برای خرید هر یک از پروفیل‌های نام برده شده می‌توانید به صفحات فروش سایت ویتا نوا مراجعه کنید. همچنین می‌توانید به صورت مستقیم با واحد فروش که قبلا شماره‌های تماس آن اعلام شد، تماس بگیرید.

قیمت پروفیل درب و پنجره
فروش پروفیل یو پی وی سی

تفاوت پروفیل pvc با پروفیل upvc چیست؟

در سال‌های اخیر، صنعت ساختمان و ساخت‌وساز، دچار تحول شده است و سازندگان آپارتمان‌ها دیگر از درب و پنجره‌های فلزی و آلومینیومی قدیمی که پس از چند سال دچار خوردگی و زنگ زدگی می‌شدند و نیاز به تعویض داشتند، استفاده نمی‌کنند. امروزه به جای آن از محصولات با کیفیت‌تری به نام پی وی سی و یو پی وی سی استفاده می‌کنند. بیشترین سوالی که در رابطه با انواع پروفیل یو پی وی سی مطرح می‌شود، این است که تفاوت آن‌ها با پروفیل pvc چیست؟ در این قسمت از مقاله سایت ویتا نوا، تفاوت پروفیل پی وی سی و پروفیل یو پی وی سی را برای شما شرح داده‌ایم. با ما تا انتهای این بخش نیز همراه باشید.

شاید با شنیدن نام پروفیل pvc و پروفیل upvc، تفاوت چندانی میان این دو ماده احساس نکنید. اما باید بدانید که ماده pvc همان پلی وینیل کلراید است و پی وی سی مشتقی از آن. یعنی زمانی که ماده pvc را کمی بهینه‌سازی کنند، به پلی وینیل کلراید پلاستیک نشده یا upvc تبدیل می‌شود. همین بهینه‌سازی، تفاوت‌های زیادی را میان این دو ماده پدید می‌آورد. از جمله مزایای پروفیل یو پی وی سی در برابر پروفیل پی وی سی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت بالا در برابر آب و آتش
 • پوسیدگی و زنگ‌زدگی بسیار کم
 • قابل بازیافت بودن و دوست‌دار محیط زیست
 • عدم تغییر رنگ در برابر اشعه فرابنفش و نور خورشید
 • نظافت آسان
 • عایق حرارتی
 • عمر طولانی
 • عایق صوتی
 • وزن سبک
 • جذابیت ظاهری بالا
 • قیمت مناسب

تفاوت پروفیل پی وی سی و پروفیل یو پی وی سی در فرمولاسیون

جالب است بدانید که عمده‌ترین تفاوت میان پروفیل pvc و پروفیل یو پی وی سی، فرمولاسیون آن‌ها است. پی وی سی را یک پلیمر پلاستیکی پرکاربرد در سراسر دنیا می‌دانند. این پروفیل از پلیمریزاسیون منومر وینیل کلراید تشکیل شده و شامل ۴۳% وینیل و ۵۷% کلر است. دمای پلیمریزاسیون پروفیل pvc بین ۴۵ تا ۷۵ درجه سانتی‌گراد است. ماده حاصله به صورت جامد پودر یا گرانول سفید است. حاصل تولید پروفیل پی وی سی، دو دسته پی وی سی نرم و پی وی سی سخت است.

پی وی سی سخت همان پروفیل یو پی وی سی (Unplasticized PVC) است. این پروفیل از مشتقات نفت، گاز و سنگ نمک بوده و حاوی کلسیم و روی است. عمده ترکیب شیمیایی در تولید پروفیل یو ‌پی ‌وی ‌سی، عناصر کلر، کربن و هیدروژن هستند. در فرمولاسیون تولید پروفیل upvc از نرم‌کننده و سرب استفاده نشده است. پس از طی مراحل تولید، پروفیل یو پی وی سی پودری سفید رنگ حاصل می‌شود.

خرید انواع پروفیل upvc برای تولید پنجره‌های کارآمد در تهویه

با توجه به این که کاربرد پنجره شما چیست، نوع بازشوی پروفیل متفاوت خواهد بود. در برخی موارد نیاز است تا از پنجره به عنوان یک منبع تهویه مناسب برای هوای داخل استفاده شود. از همین رو، نوع بازشوی پروفیل می‌تواند بسیار تعیین کننده باشد. پروفیل یو پی وی سی نوع بازشوهای مختلفی دارد. برای اطلاع از این که کدام نوع بازشو مناسب تهویه محیط شماست، با کارشناسان ویتا نوا تماس حاصل کنید.

نکات ایمنی در خرید پروفیل یو پی وی سی

هنگامی که اقدام به خرید پروفیل یو پی وی سی می‌کنید، باید به چند نکته ایمنی دقت کنید. از جمله این موارد می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:
پروفیل یو پی وی سی نباید دارای زدگی باشد.
هر گونه شکستگی در پروفیل یو پی وی سی می‌تواند کارآیی آن را کم کند.
پروفیل یو پی وی سی باید رنگی یکدست و شفاف داشته باشد. زرد شدن رنگ سفید پروفیل و یا تغییر رنگ به رنگ‌های دیگر، نشان‌دهنده عدم کیفیت آن است.
باید دقت کنید که سطح پروفیل کاملا صاف و یکدست و بدون حباب باشد.
لاستیک‌ها باید به صورت محکم روی پروفیل نصب شده باشند.
توجه به تعداد کانال‌ها نیز واجب است. هر چه تعداد کانال‌های پروفیل شما بیشتر باشد، میزان عایق بودن آن نیز بیشتر است.
وجود هرگونه خط و خش روی بدنه پروفیل نمایانگر بی‌کیفیت بودن آن است.
مراقب باشید پروفیل شما پوسته پوسته نشده باشد. در غیر این صورت یک پروفیل تقلبی است.

خرید پروفیل یو پی وی سی

اگر می‌خواهید انواع پروفیل درب و پنجره را از ویتا نوا تهیه کنید، لیست قیمت انواع پروفیل upvc، در صفحات فروش موجود است. در صورتی که برای یافتن لیست فروش پروفیل یو پی وی سی به مشکل خوردید، می‌توانید از کارشناسان ویتا نوا کمک بگیرید. شما می‌توانید با خرید پروفیل درب و پنجره یو پی وی سی ویتانوا، نیازهای خود را با بهترین کیفیت رفع نمایید.

خوب است بدانید که قیمت پروفیل پنجره، بر قیمت نهایی یک پنجره اثرگذار است. در صورتی که از پروفیل upvc برای پنجره شما استفاده شده باشد، این پنجره گران‌تر است. شما می‌توانید برای ساخت درب و پنجره ساختمان خود، از پروفیل یو پی وی سی استفاده نمایید. برای این که بدانید کدام پروفیل مناسب شماست، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. در سایت ویتا نوا انواع پروفیل پنجره Upvc در دو مدل با لاستیک و بدون لاستیک موجود است. اتصال لاستیک به پروفیل قبل از چسباندن لیبل انجام می‌شود.

در خرید پروفیل یو پی وی سی به چه نکاتی دقت کنیم

پیش از این که اقدام به خرید پروفیل یو پی وی سی کنید، باید نکات مهمی را مدنظر داشته باشید. با درنظر گرفتن نکاتی که در این بخش از مقاله توضیح داده‌ایم، بهترین پروفیل را تهیه خواهید کرد.

توجه به سبک معماری ساختمان

در هنگام خرید پروفیل upvc، باید به سبک معماری ساختمان خود دقت کنید. هر ساختمانی سبک معماری مخصوص به خود را دارد. از همین رو، از انواع پروفیل پنجره upvc برای آن‌ها استفاده می‌شود. باید توجه کنید که پروفیل انتخابی شما، ظاهر ساختمانتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر از پروفیل مناسبی استفاده نکنید، نمای ساختمان زیبایی نخواهد داشت. اولین قدم برای این منظور، خرید پروفیل upvc با عرض و طول مناسب است.

توجه به هدف از نصب پنجره‌ها

اصلی‌ترین هدف هر پنجره‌ای، نورگیر کردن ساختمان است. با این حال، ممکن است این پنجره‌ها به اهداف دیگری درون پیکره ساختمان جا خوش کرده باشند. گاهی اوقات یک پنجره ممکن است به عنوان یک محل ورودی نیز عمل کند. برای مثال یک پنجره شیشه‌ای کشویی برای دسترسی به ایوان در نظر گرفته می‌شود.

این که پنجره‌های شما در کدام اتاق نصب می‌شوند، در تعیین شکل پروفیل یو پی وی سی موثر است. باید بدانید که این پروفیل چه مقدار برای تنظیم نور محیط، ضروری است.

توجه به قاب پنجره در رنگ‌های متفاوت

انواع پروفیل‌ پنجره upvc، در رنگ‌های مختلفی به بازار عرضه شده‌اند. با توجه به رنگ و سبک معماری ساختمان، تعیین نوع پروفیل یو پی وی سی، متفاوت خواهد بود. جالب است بدانید اگر به عنوان خریدار عمده نیاز به پروفیل یو پی وی سی دارید، می‌توانید رنگ مورد نظر خود را به کارخانه سفارش دهید. کارخانه پروفیل را به صورت لمینیت تولید می کند و در این صورت، پروفیل یو پی وی سی شما شخصی‌سازی می‌شود.

سوالات متداول پروفیل یو پی وی سی

پروفیل یو پی وی سی، یک عنصر بسیار مهم در صنعت ساختمان‌سازی است که از آن برای ساخت درب و پنجره استفاده می‌شود. با رواج استفاده از پنجره‌های دوجداره و سه جداره، نیاز به یک پروفیل عایق که بتواند ویژگی‌های یک پنجره عایق را بهبود بخشد، حس شد.

در سال‌های اخیر، صنعت ساختمان و ساخت‌وساز، دچار تحول شده است و سازندگان آپارتمان‌ها دیگر از درب و پنجره‌های فلزی و آلومینیومی قدیمی که پس از چند سال دچار خوردگی و زنگ زدگی می‌شدند و نیاز به تعویض داشتند، استفاده نمی‌کنند. امروزه به جای آن از محصولات با کیفیت‌تری به نام پی وی سی و یو پی وی سی استفاده می‌کنند