پروفیل فریم بازسازی
فهرست مطالب
با ویتانوا آشنا شوید

پروفیل فریم بازسازی چیست؟

پروفیل فریم بازسازی، نوعی پروفیل است که برای عایق‌بندی پنجره از آن استفاده می‌شود. با فراگیر شدن استفاده از پنجره‌های دوجداره، افراد بیشتری به این نوع پنجره تمایل پیدا کرده‌اند. مزایای بی‌شماری که پنجره‌های دوجداره و چند جداره دارند، سبب شده تا افراد آن‌ را با پنجره‌های معمولی خود جایگزین کنند. برای این منظور، افراد باید پنجره‌های تک جداره و قدیمی خود را از نمای ساختمان جدا کنند و پنجره‌های جدید چند جداره به جای آن‌ها نصب کنند. این که ساختمان شما قدیمی‌ساز باشد یا نوساز، فرقی ندارد. شما به راحتی می‌توانید پنجره‌های خود را تعویض نمایید. البته گاهی پنجره‌های شما دوجداره و چند جداره است، اما نوع پروفیل آن عایق خوبی نیست. در این شرایط، پروفیل فریم بازسازی به کمک شما می‌آید.

پروفیل فریم بازسازی سبب می‌شود تا مشکلات تخریب و تعویض پنجره‌های قدیمی کاهش یابد. این نوع پروفیل، بهترین نوع عایق شناخته شده و می‌تواند پنجره‌های شما را به صورت اصولی عایق‌بندی کند. در زندگی‌های شهری امروزی که سروصدای محیطی بسیار زیاد است، استفاده از پروفیل فریم بازسازی، یکی از هوشمندانه‌ترین انتخاب‌ها است. در صورتی که شما نمی‌خواهید پنجره‌های خود را عوض کنید، بهترین گزینه برای شما استفاده از پروفیل فریم بازسازی است. یکی از منحصربه‌فردترین ویژگی‌های این فریم، عدم نیاز به تخریب ساختمان برای نصب آن است. برای نصب این قیمت پروفیل پنجره، فریم قبلی پنجره برش می‌خورد و روی پنجره قبلی نصب می‌شود. در این مطلب از ویتا نوا تلاش کردیم تا همه آنچه که لازم است در رابطه با پروفیل فریم بازسازی بدانید به شما بگوییم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

کاربرد پروفیل فریم بازسازی

به پروفیل فریم بازسازی، پروفیل لبه‌دار نیز می‌گویند. زمانی که شما قصد تعویض پنجره‌های ساختمان خود را داشته باشید، باید پروفیل قدیمی را برش دهید. در این شرایط، قسمتی از پروفیل قدیمی یا همان قاب پنجره، درون دیوار باقی خواهد ماند. این قسمت از پروفیل باقی مانده قدیمی، با پروفیل فریم بازسازی پوشیده می‌شود.

پروفیل فریم بازسازی، همان پروفیل معمولی است که تقویت شده و تنها یک تفاوت کوچک با آن دارد. تفاوت آن با پروفیل معمولی که با نام پروفیل عادی دوجداره شناخته می‌شوند، یک لبه ۴ یا ۶ سانتی‌متری است. این لبه سبب می‌شود تا فریم پنجره قدیمی شما که در دیوار باقی مانده است، کاملا پوشیده و پنهان شود. سطح مقطع پروفیل فریم بازسازی نیز معمولا به اندازه ۷ سانتی‌متر است.

پروفیل فریم بازسازی عایق‌بندی بهتری دارد. از همین رو، مهم‌ترین کاربرد آن در فضاهایی است که سروصدای محیطی و آلودگی صوتی زیادی دارند. همچنین در مناطق گرمسیری که حرارت زیادی در محیط وجود دارد، این نوع پروفیل بسیار مناسب است. اگر پنجره آهنی قدیمی شما از نوع پنجره آهنی فرانسوی باشد، پروفیل فریم بازسازی  برای پوشاندن لبه‌های قدیمی مناسب است.

به جز برای تعویض پنجره، از پروفیل فریم بازسازی برای عایق‌بندی پنجره‌های upvc که کیفیت مناسبی ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما در محیطی زندگی می‌کنید که آلودگی محیطی و صوتی بالاست، برای عایق‌بندی پنجره می‌توانید از پروفیل فریم بازسازی استفاده کنید. در این اماکن پروفیل‌های معمولی به کار شما نخواهند آمد و عایق خوبی نیستند.

پروفیل فریم بازسازی
پروفیل فریم بازسازی

پروفیل بازسازی درب و پنجره

برای این که بتوانید درب و پنجره‌های دوجداره منزل و ساختمان خود را تعویض کنید، دو راه وجود دارد. تخریب پنجره و جایگزینی با استفاده از پروفیل فریم بازسازی. به این منظور باید پنجره قدیمی را به طور کامل از قاب درآورده و با پنجره دوجداره جدید جای‌گذاری کرد. جالب است بدانید که پروفیل فریم بازسازی برای درب نیز کاربرد دارد. در صورتی که شما در یک ساختمان قدیمی زندگی می‌کنید، ممکن است مشکلاتی در رابطه با عایق‌بندی درب و پنجره داشته باشید. پیش‌تر از این، به دلیل کمتر بودن آلودگی‌های صوتی و محیطی، نیازی به در و پنجره عایق نبود. برای جلوگیری از هدررفت انرژی نیز، از درزگیرها و ابزارهایی این‌چنین استفاده می‌شد.

پروفیل فریم بازسازی نه تنها برای پنجره‌ها مناسب است، بلکه برای درب نیز از آن استفاده می‌شود. در صورتی که شما نیاز به تعویض درب قدیمی ساختمان خود دارید، نگران تعویض آن نباشید؛ چرا که به راحتی با استفاده از پروفیل فریم بازسازی می‌توان آن را جابجا و تعویض کرد. برای این منظور باید از مهندسین وارد و کاربلد کمک بگیرید. در ابتدا با استفاده از نرم افزار طراحی، مدل درب و پنجره مورد علاقه شما طراحی می‌شود. سپس با کمک پروفیل فریم بازسازی، می‌توان آن‌ها را تعویض نمود.

این نوع پروفیل به شما کمک می‌کند از شر هزینه‌های تخریب خلاص شوید. در حقیقت هزینه‌های استفاده از پروفیل فریم بازسازی، کم‌تر از هزینه‌های تخریب ساختمان است. از همین رو، بیشتر افراد به استفاده از این نوع پروفیل روی آورده‌اند.

کدام پروفیل فریم مناسب بازسازی است

برای این که بتوانید پنجره‌های دوجداره و چند جداره خود را به راحتی نصب کنید، باید از پروفیل فریم بازسازی مناسب استفاده کنید. برند پروفیل فریم بازسازی در نوع کیفیت آن اهمیت ویژه‌ای دارد. برای مثال شما می‌توانید بهترین پروفیل فریم بازسازی را از سایت ویتا نوا تهیه کنید.

کیفیت ساخت این نوع پروفیل، ابعاد و ضخامت آن در تعیین قیمت آن موثر است. با توجه به این که این نوع پروفیل از چه کشوری وارد شده است نیز قیمت آن متفاوت می‌شود. شما به‌عنوان مشتری باید دقت کنید که حتما پیش از خرید پروفیل مورد بحث، خوب تحقیق کنید. باتوجه به نقش زیرساختی و بسیار مهمی که پروفیل فریم بازسازی در مقاومت و عایق‌بندی ساختمان دارد، باید حتما از نوع با کیفیت آن استفاده کرد.

یکی از نکات مهمی که در رابطه با پروفیل بازسازی باید به آن دقت کنید، این است که حتما برند آن با برند پنجره شما یکی باشد. در صورتی که برند پروفیل با برند پنجره یکسان نباشد، امکان هماهنگ‌سازی آن‌ها نیست. همچنین عایق‌بندی پنجره به خوبی انجام نمی‌شود. پس بهتر است ابتدا از برند پنجره خود مطمئن شوید، بعد برای آن پروفیل بازسازی تهیه کنید.

اگر به دنبال بهترین پروفیل فریم بازسازی برای تعویض درب و پنجره ساختمان خود هستید، بهتر است به سایت ویتا نوا اعتماد کنید. در این سایت تلاش کردیم تا بهترین نوع این نوع پروفیل را برای شما فراهم کنیم. اگر در رابطه با تهیه این محصول سوالات بی پاسخی دارید، حتما با مشاوران ویتا نوا مشورت کنید.

پروفیل فریم بازسازی
پروفیل فریم بازسازی پنجره های دوجداره

پروفیل بازسازی پنجره های دوجداره

همانطور که گفتیم، پروفیل فریم بازسازی برای درب و پنجره کاربرد دارد. یکی از کاربردهای این نوع پروفیل، تعویض پنجره تک جداره با پنجره دوجداره است. برخی از ساختمان‌های قدیمی طبق روال قوانین ساخت در گذشته، از پنجره تک جداره استفاده کرده‌اند. با گذشت زمان و افزایش شلوغی شهرها، نیاز به پنجره‌های عایق افزایش یافته است. از همین رو، افرادی که ساختمانشان دارای پنجره و درب بدون عایق‌بندی مناسب است، تمایل به تعویض آن‌ها دارند.

در این شرایط می‌توان پنجره‌های تک جداره را با پنجره‌های دوجداره تعویض کرد. همانطور که گفتیم در زمان تعویض با برش فریم قدیمی، بخشی از آن در بدنه ساختمان باقی می‌ماند. برای پوشاندن این فریم از پروفیل فریم بازسازی پنجره دوجداره استفاده می‌شود. پس اگر شما نیز به فکر بازسازی ساختمان خود هستید، می‌توانید از پروفیل مورد بحث برای پوشاندن فریم باقی مانده در بدنه ساختمان استفاده کنید.

خرید پروفیل فریم بازسازی

مراحل نصب پنجره با فریم بازسازی

مانند هرکار اصولی دیگری، تعویض در و پنجره‌upvc و استفاده از پروفیل فریم بازسازی، نیاز به رعایت نکات خاصی دارد. پیش از این که نصب پروفیل فریم بازسازی انجام شود، باید از یک کارشناس فنی کمک بگیرید. نصب هرگونه پروفیل فریم بازسازی نیاز به آماده‌سازی شرایط دارد که در سه مرحله انجام می‌شود. مراحل نصب پنجره با پروفیل فریم بازسازی، به شرح زیر انجام می‌شود:

مرحله اول نصب پروفیل فریم بازسازی

او باید به دقت محل نصب پنجره جدید را مورد بررسی قرار دهد و آن را اندازه‌گیری کند. باید حتما قالب و قاب پنجره به طور صحیح اندازه‌گیری شود. رد صورتی که اندازه‌گیری به دقت انجام نشود، عایق‌بندی پنجره با مشکل مواجه می‌شود. یکی از دلایل تغییر پنجره‌های قدیمی، برخورداری از پنجره‌ای با عایق‌بندی مناسب است. پس این مرحله مهم‌ترین مرحله نصب پروفیل فریم بازسازی به‌شمار می‌رود. از همین رو، باید توجه کنید که اندازه‌گیری توسط فرد متخصص انجام شود تا عایق‌بندی فریم جدید به مشکل نخورد.
بعد از اندازه‌گیری، حتما باید یک پروفیل فریم بازسازی با ابعاد و ضخامت مناسب برای پنجره خود انتخاب کنید. این کار را حتما با مشورت فرد متخصص انجام دهید تا انواع پروفیل پنجره ضخامت خوبی داشته باشد.

مرحله دوم نصب پروفیل فریم بازسازی

در مرحله دوم از نصب پروفیل فریم بازسازی، باید یراق آلات و بازشوی پنجره قدیمی جداسازی شود. برای پنجره جدید حتما باید از یراق‌آلات با کیفیت استفاده کنید. برای تهیه بهترین ابزار می‌توانید از سایت ویتا نوا کمک بگیرید.
در ادامه مرحله دوم، باید حواستان باشد تا نحوه بازشوی پنجره را نیز تعیین کنید. باتوجه به فضایی که در اتاق دارید، نحوه بازشوی پنجره شما تعیین می‌شود.

مرحله سوم نصب پروفیل فریم بازسازی

در مرحله سوم و آخر نصب پروفیل فریم بازسازی، پروفیل بازسازی آماده شده بر روی فریم پنجره قبلی نصب می‌شود. ابتدا پنجره قبلی با برش یراق از قاب قدیمی جدا می‌شود. سپس پروفیل فریم بازسازی روی آن نصب می‌شود. نحوه نصب باید کاملا با دقت باشد تا فریم قبلی را به خوبی پوشش دهد. با نصب صحیح، مقاومت و عایق‌بندی مناسب پنجره تامین می‌شود. برای نصب حتما باید از یک فرد متخصص و ماهر کمک بگیرید. برای این موضوع می‌توانید از متخصصان و مشاوران سایت ویتا نوا کمک بگیرید.

تخریب یا استفاده از پروفیل از نوع بازسازی

برای این که شما بتوانید پنجره ساختمان خود را تعویض کنید، دو راه پیش‌رو دارید. راه حل اول، تخریب کامل فریم درب و پنجره ساختمان است. راه حل دوم نیز استفاده از پروفیل فریم بازسازی است. در این قسمت از مقاله سایت ویتا نوا قصد داریم این دو راه حل را با هم مقایسه کنیم.

روش اول، تخریب

همیشه در روش‌های تخریبی، انرژی و هزینه زیادی صرف می‌شود. همچنین ممکن است به دلیل تخریب غیر اصولی، خساراتی به بدنه ساختمان وارد شود و هزینه‌ها افزایش یابد. از سوی دیگر، در صورتی که تخریب اصولی انجام شود، اندازه‌گیری راحت‌تر انجام می‌شود و احتمال خطا کم‌تر است. در این روش فریم آهنی جدیدی به جای پنجره قدیمی جای‌گذاری می‌شود. این فریم مخصوص پنجره‌های دوجداره طراحی شده است. وقتی ابعاد پنجره به طور دقیق اندازه‌گیری شده و فریم پایه جای‌گذاری شد، فریم upvc مناسب برای پنجره شما، توسط نصاب نصب می‌شود.

پروفیل فریم بازسازی

در این روش جای‌گذاری پنجره جدید، معایب زیادی وجود دارد. از جمله معایب این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زمان‌بر بودن
  • نیاز به زحمت و انرژی زیاد
  • عدم عایق‌بندی مناسب
  • بازدهی پایین‌تر
  • احتمال افزایش خسارات به ساختمان

البته با وجود تمامی این معایب باید بدانید که روش اول برای ساختمان‌های نوساز کاربردی است. در ساختمان‌های نوساز هنوز قالب پنجره به طور کامل ساخته نشده و به راحتی می‌توان آن را اندازه‌گیری کرد. اما این روش برای ساختمان‌هایی که ساختشان پایان یافته بسیار سخت و هزینه‌بر است. با این حال برخی افراد تمایل به استفاده از این روش‌ قدیمی دارند.

روش دوم، استفاده از پروفیل فریم بازسازی

این روش تعویض پنجره، بسیار راحت‌تر و به‌صرفه‎تر است. مقاومت و عایق‌بندی پروفیل فریم بازسازی بسیار بالاست. البته استفاده از این روش نیاز به یک متخصص ماهر دارد. برای افرادی که می‌خواهند ساختمان خود را بدون مشکل و هزینه کم بازسازی کنند، استفاده از پروفیل فریم بازسازی بسیار مهم است. تمامی ساختمان‌های نوساز و قدیمی‌ساز که نیاز به تعویض پنجره دارند، می‌توانند از پروفیل فریم بازسازی استفاده کنند.

در این روش از تعویض پنجره، هیچ‌گونه تخریبی انجام نمی‌شود. در نتیجه آسیبی به ساختار ساختمان و نمای آن وارد نخواهد شد. مقاومت پنجره‌هایی که با این فریم ساخته می‌شوند، از پنجره‌های معمولی دوجداره بیشتر است. نصاب برای نصب پروفیل فریم بازسازی، تسلط بیشتری دارد. بازدهی این روش نسبت به روش اول خیلی بیشتر است. پروفیل فریم بازسازی می‌تواند فریم آهنی را کاملا پوشش دهد. شما به منظور تهیه پروفیل بازسازی مناسب می‌توانید از مشاوران سایت ویتا نوا کمک بگیرید.

سوالات متداول پروفیل فریم بازسازی

پروفیل فریم بازسازی، نوعی پروفیل است که برای عایق‌بندی پنجره از آن استفاده می‌شود. با فراگیر شدن استفاده از پنجره‌های دوجداره، افراد بیشتری به این نوع پنجره تمایل پیدا کرده‌اند. مزایای بی‌شماری که پنجره‌های دوجداره و چند جداره دارند، سبب شده تا افراد آن‌ را با پنجره‌های معمولی خود جایگزین کنند.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.