پنجره عایق صدا
فهرست مطالب

پنجره عایق صدا یکی از ملزومات ساختمان‌هایی است که در مناطق شلوغ قرار دارند. در صورتی که منزل شما نزدیک فرودگاه یا منطقه صنعتی قرار دارد، سروصدای محیط برای شما آزاردهنده می‌شود. همچنین اگر ساختمان شما بَرِ خیابان پر سروصدا واقع شده است، در طولانی مدت، صداهای محیط برای شما خسته‌کننده می‌شود. بسیار مهم است که در این شرایط، از پنجره عایق صدا استفاده کنید تا آرامش در فضای منزل و محل کار شما حاکم باشد. در این مطلب از سایت ویتا نوا، تلاش کردیم تا تمامی آنچه را که لازم است در رابطه با پنجره عایق صدا بدانید، بگوییم. پس تا انتهای این مطلب با سایت ویتا نوا همراه باشید.

پنجره عایق صدا
پنجره عایق صدا

پنجره عایق صدا و ویژگی های آن

در این بخش از مقاله سایت ویتا نوا به شما گفته‌ایم که بهترین پنجره عایق صدا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. اگر این ویژگی‌ها در پنجره شما دیده می‌شود، نباید نگران آلودگی صوتی محیط زندگی خود باشید. از جمله ویژگی‌های بهترین پنجره عایق صدا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تولید استاندارد

پنجره عایق صدا باید به صورت استاندارد تولید شده باشد. یعنی تمامی الزامات فنی در آن رعایت شده باشد. از جمله این الزامات فنی عبارتند از جاسازی دقیق لولاها، یراق‌بندی اصولی، استفاده از گالوانیزه داخلی با ضخامت استاندارد، لولای قابل‌تنظیم و … .

تعداد کانال مناسب

مهمترین تفاوت پنجره upvc چند کاناله، در ضخامت و عایق‌بندی آن است. پنجره upvc چهار کاناله ویتا نوا، بهترین گزینه برای مناطق بسیار سرد و شهرک‌های صنعتی پرسروصدا شناخته می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی، پنجره‌های دوجداره و سه جداره نیز طراحی شدند. انتخاب نوع پنجره اعم از دوجداره و سه جداره بودن آن، مهم‌ترین بخش کار است. وجود کانال‌های خالی در میان پروفیل‌های یو پی وی سی، علاوه‌بر سبک‌تر کردن وزن، سبب می‌شود پروفیل پنجره عایق بهتری باشد. این عایق بودن از انتقال سروصدای محیط خارج به فضای داخلی نیز جلوگیری به‌عمل می‌آورد.

یراق‌آلات دو حالته

یکی از ویژگی‌های مثبت بهترین پنجره عایق صدا، استفاده از یراق‌آلات دو حالته است. این نوع یراق‌آلات از ۴ طرف قفل می‌شوند. در این شرایط لاستیک‌های گالوانیزه  EPDM، بین پروفیل فریم بازسازی و بازشو کاملا فشرده می‌شوند. وجود این فشردگی، سبب می‌شود تا پنجره عایق صدا کیفیت بالاتری نسبت به پنجره‌های معمولی داشته باشد.

 استفاده از شیشه‌های چند جداره

برای این که پنجره عایق صدا، به شدت نسبت به آلودگی صوتی عایق باشد، باید از شیشه‌های چند جداره برای آن استفاده کنید. از جمله شیشه‌های مناسب برای پنجره عایق صدا، شیشه دوجداره و سه جداره است. در صورتی که در یک منطقه پرسروصدا نظیر اتوبان، نزدیک فرودگاه یا شهرک صنعتی هستید، نوع معمولی این شیشه‌ها برای شما مناسب نیست. در این شرایط باید حتما از شیشه لمینیت با PVB استاندارد استفاده کنید.

نصب صحیح

بسیار مهم است تا پنجره عایق صدای شما، به بهترین شکل ممکن نصب شود. هرگونه خطا در روند نصب و نصب غیراصولی، می‌تواند سبب شود تا دیگر پنجره شما عایق صدا نباشد. بنابراین برای نصب پنجره حتما از افراد متخصص کمک بگیرید تا هزینه‌های تعویض و تعمیر به شما تحمیل نشود.

قیمت پنجره عایق صدا
پنجره عایق صدا
ویژگی های پنجره عایق صدا

چگونه پنجره ها را عایق کنیم؟

گاهی اوقات ممکن است که پنجره‌های به‌کاررفته در ساختمان شما عایق صدا نباشد. در این شرایط شما باید خود برای عایق صدا کردن پنجره اقدام کنید. در این بخش از مقاله ویتا نوا، روش‌هایی که می‌توانید با آن پنجره خود را عایق صدا کنید، به شما آموزش داده‌ایم.
برای این که پنجره عایق صدا باشد، باید دو مولفه اصلی را در خود داشته باشد که عبارتند از:
– کاهش صدا به منظور خنثی کردن صدای محیط بیرون از خانه و جلوگیری از ورود آلودگی صوتی به داخل منزل
– توانایی جذب صدا به منظور جلوگیری از خروج صدای داخل منزل به خارج آن
به این منظور، از روش‌هایی که در ادامه معرفی شده است، استفاده می‌شود.

خصوصیات یک پنجره عایق صدا چه چیزهایی است

در قسمت‌های قبلی در رابطه با ویژگی‌های بهترین پنجره‌های عایق صدا صحبت کردیم. این بخش از مقاله را به توضیح خصوصیات کلی پنجره عایق صدا اختصاص داده‌ایم. با ما تا انتهای این بخش همراه باشید.

اصلی‌ترین ویژگی‎ پنجره عایق صدا، از نام آن مشخص است! پنجره عایق صدا به هیچ وجه نباید آلودگی صوتی را به داخل منزل وارد کند. همچنین ساختار آن باید به گونه‌ای باشد که صداهای داخل منزل نیز به محیط بیرون درز پیدا نکند. از جمله خصوصیاتی که یک پنجره عایق صدا باید داشته باشد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ضخامت شیشه

میزان ضخامت شیشه بر عایق بودن پنجره اثرگذار است. هر چه شیشه شما کلفت‌تر باشد، پنجره عایق صدا با کیفیت‌تر است. پنجره‌هایی با شیشه‌های ضخیم، راحت‌تر می‌توانند صدای محیط را جذب کنند. بهتر است از پنجره‌های چند جداره استفاده کنید تا پنجره عایق صدا داشته باشید.

گاز پرکننده فضای بین دو شیشه

شاید شما از پنجره‌های چند جداره برای منزل یا محل کار خود استفاده کنید اما همچنان عایق صدا نباشد. این موضوع به گاز پرکننده فضای میان دو شیشه مرتبط است. در صورتی که از گاز آرگون مرغوب برای پر کردن این فضا استفاده نشده باشد، پنجره عایق صدا نیست.

نوع پروفیل

در قسمت قبلی این مقاله از ویتا نوا توضیح دادیم که نوع پروفیل بر عایق صدا بودن پنجره اثرگذار است. بهترین پنجره عایق صدا باید پروفیل  از جنس upvc  باشد تا عایق صدای با کیفیتی باشد.

قیمت پنجره عایق صدا
بهترین پنجره عایق صدا

قیمت پنجره عایق صدا در سایت ویتا نوا

با توجه به کیفیت پنجره‌های عایق صدا، قیمت آن‌ها تعیین می‌شود. ویژگی‌های منحصر به فرد پنجره‌های عایق صدا، می‌توانند روی قیمت پنجره اثرگذار باشند. برای مثال این که پنجره عایق صدا در ساختمان شما چند جداره است، می‌تواند قیمت آن را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. این که پنجره عایق صدا باشد یا خیر، قیمت نهایی ساختمان را بالا و پایین می‌برد. پنجره‌ عایق صدا دوجداره، قیمت کم‌تری نسبت به پنجره‌های سه و چهار جداره دارد. همچنین با توجه به این که نوع گالوانیزه داخلی پنجره چیست، قیمت آن متغیر می‌شود.

نکته دیگری که بر قیمت انواع پنجره عایق صدا اثرگذار است، نوع پروفیل مورد استفاده در آن است. پروفیل‌های یو پی وی سی، عایق صوتی بهتری نسبت به سایر پروفیل‌ها هستند. اگر در رابطه با تهیه پنجره عایق صدا دچار تردید شده‌اید و نیاز به استعلام قیمت دارید، با مشاوران ویتا نوا مشورت کنید.

نام پروفیل

سفید لاستیک‌دار

بیرون لمینیت لاستیک‌دار (مغز سفید) بدون ضمانت

دو طرف لمینیت لاستیک‌دار (مغز رنگی) بدون ضمانت

فریم

۱۲۸۳۰۰۰ ریال

۱۸۱۰۰۰۰ ریال

۱۸۹۰۰۰۰ ریال

فریم بازسازی

۱۴۸۷۰۰۰ ریال

۱۹۴۰۰۰۰ ریال

۲۱۸۲۰۰۰ ریال

میانی

۱۵۳۴۰۰۰ ریال

۱۹۳۲۰۰۰ ریال

۲۱۴۲۰۰۰ ریال

بازشو پنجره

۱۵۵۳۰۰۰ریال

۱۹۸۲۰۰۰ ریال

۲۲۳۶۰۰۰ ریال

بازشو درب (۸۵-۲۸)

۱۹۷۱۰۰۰ ریال

۲۴۹۲۰۰۰ ریال

۲۹۲۰۰۰۰ ریال

بازشو درب بزرگ (۸۵- ۳۸)

۲۰۷۱۰۰۰ ریال

۲۵۹۲۰۰۰ ریال

۳۰۲۰۰۰۰ ریال

پانل ۱۰ سانتی ۲۰ میل

۶۵۶۰۰۰ ریال

۱۱۳۰۰۰۰ ریال

۱۵۲۶۰۰۰ ریال

پانل ۱۲ سانتی ۲۰ میل

۶۵۶۰۰۰ ریال

—————-

—————-

زهوار تک جداره

۳۲۵۰۰۰ ریال

۵۱۹۰۰۰ ریال

۵۱۹۰۰۰ ریال

زهوار دوجداره دکوراتیو

۳۱۰۰۰۰ ریال

۴۶۸۰۰۰ ریال

۴۹۸۰۰۰ ریال

پروفیل لوله سری ۶۰

۹۵۶۰۰۰ ریال

—————-

—————-

پروفیل آداپتور لوله سری ۶۰

۶۰۹۰۰۰ ریال

—————-

—————-

بازشو کشویی

۱۷۷۰۰۰۰ ریال

۲۲۴۴۰۰۰ ریال

۲۴۷۸۰۰۰ ریال

فریم تک ریل کشویی (منوریل)

۲۲۷۰۰۰۰ ریال

۲۶۶۰۰۰۰ ریال

۲۹۳۰۰۰۰ ریال

فریم جفت ریل کشویی

۱۵۶۵۰۰۰ ریال (بدون لاستیک)

۱۹۶۸۰۰۰ ریال

۲۰۴۶۰۰۰ ریال

اینترلاک کشویی

۵۲۸۰۰۰ ریال

۸۲۵۰۰۰ ریال

۸۲۵۰۰۰ ریال

درپوش منوریل

۵۵۰۰۰۰ ریال

۸۵۰۰۰۰ ریال

۸۵۰۰۰۰ ریال

درپوش منوریل جدید

۶۴۵۰۰۰ ریال

۹۲۵۰۰۰ ریال

۹۲۵۰۰۰ ریال

میانی متحرک

۱۱۸۳۰۰۰ ریال

۱۴۰۵۰۰۰ ریال

۱۵۵۵۰۰۰ ریال

درپوش میانی متحرک (جفت)

۱۵۴۰۰۰ ریال

۱۵۴۰۰۰ ریال

۱۵۴۰۰۰ ریال

بهترین پنجره عایق صدا در سایت ویتا نوا

پنجره عایق صدا ویژگی‌های مهمی دارد. در سایت ویتا نوا شما می‌توانید بهترین پنجره عایق صدا را پیدا کنید. این نوع پنجره در سایزها و مدل‌های متفاوتی تولید می‌شود. ما در سایت ویتا نوا تلاش کردیم تا بهترین پنجره عایق صدا را برای شما فراهم کنیم. کیفیت این نوع پنجره با توجه به ویژگی‌های آن تعیین می‌شود. در بخش‌های بعدی همین مقاله، در رابطه با ویژگی‌های مهم پنجره عایق صدا با شما صحبت کرده‌ایم. اگر در رابطه با خرید پنجره عایق صدا سوالاتی دارید، می‌توانید با کارشناسان ویتا نوا در تماس باشید. امید است با خواندن این مقاله بتوانید بهترین پنجره عایق صدا را تشخیص داده و تهیه کنید.

بهترین پنجره عایق صدا را چگونه تشخیص دهیم

برای این که بتوانید بهترین پنجره عایق صدا را تشخیص دهید، باید به ویژگی‌های آن واقف باشید. در قسمت‌های قبلی مقاله ویژگی‌های مهم این نوع پنجره را به شما معرفی کردیم. دقت کنید تا تمام ویژگی‌های در پنجره انتخابی شما وجود داشته باشد.

همچنین باید دقت کنید که پنجره خریداری شده توسط شما فاقد هرگونه خط و خش باشد. پنجره عایق صدا که از نوع چند جداره است باید درون فضای خالی‌اش از گاز آرگون پر شده باشد. اگر می‌خواهید بدانید پنجره‌های ساختمان شما دارای گاز آرگون است یا خیر، با یک تست ساده می‌توانید آن را تشخیص دهید. به این منظور باید دو طرف پنجره را از درون و بیرون لمس کنید. قسمتی از پنجره که در بیرون نما قرار گفته است باید دمای کمتر نسبت به قسمت داخلی داشته باشد. در حقیقت عملکرد این نوع شیشه شبیه به فلاسک آب است و دمای درون و بیرون آن با هم متفاوت خواهد بود. پنجره مرغوب دمای بیرونی کمتری دارد.

حتما به نوع پروفیل پنجره عایق صدا دقت کنید. بهترین پنجره عایق صدا باید پروفیلی یک دست و بدون زدگی داشته باشد. هرگونه شکستگی یا فرورفتگی روی پروفیل می‌تواند عایق بودن پنجره شما را معیوب کند.

اگر پنجره‌هایی که تهیه کرده‌اید، هنوز روی ساختمان نصب نشده است، حتما داخل پروفیل آن را نگاه کنید.قیمت  پروفیل پنجره عایق صدا باید چند کاناله بوده و همینطور از گالوانیزه داخلی استفاده گردد. کانال همان حفره‌های افقی موجود در پروفیل قاب است. پروفیل‌های چهار کاناله بهترین نوع پروفیل برای پنجره عایق صدا هستند.

سوالات متداول پنجره عایق صدا

پنجره عایق صدا یکی از ملزومات ساختمان‌هایی است که در مناطق شلوغ قرار دارند. در صورتی که منزل شما نزدیک فرودگاه یا منطقه صنعتی قرار دارد، سروصدای محیط برای شما آزاردهنده می‌شود. همچنین اگر ساختمان شما بَرِ خیابان پر سروصدا واقع شده است، در طولانی مدت، صداهای محیط برای شما خسته‌کننده می‌شود.

  • کاهش صدا به منظور خنثی کردن صدای محیط بیرون از خانه و جلوگیری از ورود آلودگی صوتی به داخل منزل
  • توانایی جذب صدا به منظور جلوگیری از خروج صدای داخل منزل به خارج آن