قیمت پنجره سه جداره

فهرست مطالب

قیمت انواع پنجره سه جداره و موارد موثر بر آن

قیمت پنجره سه جداره با توجه به موارد مختلفی تعیین می‌شود. پنجره سه جداره، همان پنجره تک جداره است که دو صفحه شیشه‌ای بیشتر، به آن اضافه شده است. اگر محل زندگی شما پرسروصداست یا دمای هوا دائم در آن منطقه تغییر می‌کند، شما به پنجره سه جداره نیاز دارید. در حقیقت شما نیاز به پنجره‌ای دارید که زندگی شما را از تاثیر این شرایط در امان نگاه دارد. یکی از بهترین انتخاب‌ها برای چنین شرایطی، پنجره سه جداره است که از هر لحاظی عایق است. این نوع پنجره برای اماکن سردسیر یا گرمسیر و همچنین برای منازلی در نزدیکی مناطق پرسروصدا بسیار مناسب است. قیمت پنجره سه جداره با توجه به کیفیت و کارایی آن تعیین می‌شود. در این مقاله تلاش کردیم تا تمامی آنچه را که لازم است در رابطه با قیمت پنجره سه جداره بدانید آموزش دهیم. پس تا انتهای این مطلب با ویتا نوا همراه باشید.

قیمت انواع پنجره سه جداره

در دسته‌بندی پنجره‌های upvc، پنجره سه جداره انواع مختلفی دارد. در ساختمان‌سازی، استاندارد خاصی برای اندازه و طراحی پنجره در نظر گرفته می‌شود. به عبارت بهتر، هر پنجره باید دارای طراحی استاندارد باشد. هدف از این طراحی استاندارد، در چند گزینه خلاصه می‌شود که عبارتند از:

 • بهره بردن از حداکثر میزان بازشو
 • عملکرد بهتر پنجره از نظر فنی
 • حفظ زیبایی و تقارن در نمای ساختمان
 • رعایت اصول ایمنی در ساختمان‌سازی

برای این که پنجره شما دارای طراحی استاندارد و برخوردار از صفات نام‌برده شده باشد، باید خصوصیات ویژه‌ای داشته باشد. برای مثال، نوع پروفیل به‌کاربرده شده در پنجره سه جداره می‌تواند استاندارد آن را تغییر دهد. قیمت پنجره سه جداره کاملا به این گزینه‌ها وابسته است. پنجره سه جداره در انواع کشویی، لولایی، دوحالته و تک حالته، فولکس واگنی و … تولید می‌شود. هرکدام از این مدل‌ها در تعیین قیمت پنجره سه جداره اثرگذار است. دلیل این امر آن است که مقدار متریال به‌کاررفته برای ساخت هر یک از این پنجره‌ها متفاوت است. در قسمت بعدی، عواملی که می‌تواند در تعیین قیمت پنجره سه جداره تاثیر گذار باشد را برای شما لیست کرده‌ایم.

پنجره سه جداره
قیمت پنجره سه جداره

موارد تاثیرگذار در قیمت پنجره سه جداره

تعیین قیمت پنجره سه جداره، به سادگی امکان‌پذیر است. برای این مورد، باید حتما ابعاد دقیق پنجره را بدانیم. عوامل مختلفی می‌توانند در تعیین قیمت پنجره سه جداره اثرگذار باشند. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

متراژ برای تعیین قیمت پنجره سه جداره

با توجه به این که ابعاد پنجره شما چقدر است، قیمت پنجره سه جداره متغیر است. در صورتی که شما تصمیم به نصب پنجره داشته باشید، قیمت پنجره سه جداره به صورت واحدی تعیین می‌شود. این یعنی برای نصب پنجره سه جداره، هزینه نصب به صورت نصب سه واحد پنجره محاسبه می‌گردد. در صورتی که قیمت پروفیل پنجره نهایی را بر متر مربع تقسیم کنید، قیمت پنجره سه جداره در هر متر مربع محاسبه می‌شود.

فرض را بر این بگذاریم که در پروژه‌ای مشخص، متراژهای درب و پنجره متفاوت از حالت استاندارد در نظر گرفته شده باشد. در این شرایط، برای ساختن آن‌ها در ابعاد مختلف، نوع اندازه‌گیری متفاوت می‌شود.‌ برای مثال، چنانچه در یک پروژه مساحت کل درب و پنجره‌های سه جداره ۳۰ متر مربع باشد، قیمت پنجره سه جداره به صورت نهایی، از ضرب متراژ کلی در قیمت هر متر مربع مشخص خواهد شد.

با این حال، نکته‌ای که لازم است بدانید، این است که قیمت پنجره سه جداره به صورت پایه تعیین می‌شود. این یعنی قیمت نهایی، تحت تاثیر عوامل مختلف خواهد بود. در صورتی که نیاز باشد تا پنجره‌ها در متراژ و ابعاد وسیع در نظر گرفته شوند، تمامی عوامل موثر بر قیمت مشخص شده و به قیمت پایه اضافه می‌شود.

اگر بخواهیم یک فرمول ساده برای تعیین قیمت پنجره سه جداره مشخص کنیم، می‌توان به فرمول زیر اشاره کرد:

(پروفیل مصرفی × قیمت متر طول) + (شیشه مصرفی × قیمت متر مربع) + (یراق آلات × قیمت واحد) = کل هزینه ساخت یک پنجره

تاثیر نوع پروفیل بر قیمت پنجره سه جداره

با توجه به این که چه نوع پروفیلی برای پنجره شما در نظر گرفته شده است، قیمت پنجره سه جداره متفاوت می‌شود. جنس و ابعاد پروفیل فریم بازسازی در تعیین قیمت پنجره سه جداره موثر است. از انواع پروفیل پنجره سه جداره از نظر جنس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پروفیل آهنی
 • فولادی
 • چوبی
 • آلومینیومی
 • یو پی وی سی

پروفیل یو پی وی سی، پرکاربردترین و بهترین نوع پروفیل است. قیمت پنجره سه جداره با پروفیل یو پی وی سی، بیشتر از سایر انواع پنجره سه جداره است.

گفتیم که ابعاد پروفیل نیز می‌تواند قیمت پنجره سه جداره را تغییر دهد. ابعاد پروفیل به سری‌های ۶۰ و ۷۰ میلی‌متری تقسیم می‌شود. این اعداد، عرض سطح مقطع پروفیل را مشخص می‌کند. در صورتی که سطح مقطع پروفیل بزرگ‌تر باشد، وزن پروفیل افزایش می‌یابد. همین افزایش وزن در افزایش قیمت پنجره سه جداره موثر است.

پنجره‌های سه جداره‌ای که به صورت کشویی تولید شده‌اند، به صورت تک ریل و جفت ریل هستند و قیمت پنجره سه جداره از این مدل متغیر خواهد بود.

آرامش و سکوت را با پنجره عایق صدا به خانه خود هدیه دهید!

قیمت پنجره سه جداره بر اساس تعداد حفره در پروفیل یو پی وی سی

همانطور که می‌دانید، پروفیل یو پی وی سی دارای حفره‌هایی است که به کانال معروفند. تعداد این کانال‌ها در سبک شدن وزن پروفیل موثر است. همچنین میزان عایق‌بندی پروفیل‌هایی که کانال بیشتری دارند، بیشتر است. پروفیل سری ۶۰ دارای ۳ یا ۴ حفره و پروفیل سری ۷۰ دارای ۴ یا ۵ حفره است.

جالب است بدانید که پروفیل‌ها ار لحاظ کاربرد و شکل به چهار نوع اصلی تقسیم می‌شوند و هر کدام قیمت متفاوتی دارند. از جمله این پروفیل‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فریم: به عنوان چارچوب مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • لنگه: به عنوان لنگه بازشو استفاده می‌شود.
 • مولیون: این پروفیل‌ها به عنوان تقسیم‌کننده داخلی کاربرد دارد.
 • لنگه درب: در اشکال خاص درب و پنجره upvc به عنوان بازشو درب استفاده می‌شود.
پنجره سه جداره - ویتانوا

نوع یراق آلات مصرفی

این که پنجره شما چه نوع یراق‌آلاتی دارد، قیمت پنجره سه جداره متفاوت می‌شود. این کیفیت و درجه‌بندی یراق‌آلات است که قیمت پنجره سه جداره را تعیین می‌کند. همچنین کشور سازنده یراق‌آلات نیز تعیین‌کننده قیمت پنجره سه جداره است. برای مثال یراق‌آلات ساخت ترکیه گران‌تر هستند.

نوع شیشه سه جداره مصرفی

اصلی‌ترین قسمت هر پنجره، شیشه آن است. این که از چه نوع شیشه‌ای برای پنجره خود استفاده کنید، در تعیین قیمت پنجره سه جداره موثر است. شیشه مناسب برای پنجره، در انواع لمینت، سکوریت و شیشه هوشمند در بازار موجود است. از میان این شیشه‌ها، شیشه هوشمند و لمینیت قیمت بالاتری دارند. دلیل این امر، شرایط و نحوه ساخت متفاوت آن‌ها است.

نکته دیگری که در تعیین قیمت پنجره سه جداره موثر است، رنگ شیشه است. شیشه سه جداره در انواع رنگ‌ها و در چند نوع رنگ رفلکس در بازار موجود است. از جمله رفلکس‌های موجود در بازار می‌توان به رفلکس برنز، رفلکس طلایی، نقره ای، سبز، آبی و … اشاره کرد. با تغییر انتخاب شیشه از ساده به رنگی یا رفلکس قیمت پنجره سه جداره نیز بالا می‌رود. به طور معمول شیشه رفلکس  ۲۰-۱۰  هزار تومان نسبت به شیشه ساده گران‌تر است.

هزینه نصب

به قیمت پنجره سه جداره، علاوه‌بر موارد نام‌برده شده، باید هزینه نصب را نیز اضافه کنید. باید توجه داشته باشید که پنجره را حتما یک نصاب حرفه‌ای و کاربلد برای شما نصب کند. با توجه به دانش و مهارتی که نصاب دارد، هزینه نصب متفاوت می‌شود.

تغییرات نرخ ارز

از آنجایی که اکثر تجهیزات پنجره وارداتی هستند، تغییرات نرخ ارز بر قیمت پنجره سه جداره موثر است. از همین رو، با توجه به برند پنجره‌ای که انتخاب می‌کند، قیمت آن با نرخ ارز جابه‌جا می‌شود.

پنجره سه جداره
قیمت پنجره سه جداره
عوامل موثر بر قیمت پنجره سه جداره

لیست قیمت پنجره سه جداره

همانطور که از نام این نوع پنجره پیداست، پنجره‌های سه جداره دارای سه جداره شیشه‌ای هستند. میان هر شیشه یک فضای خالی وجود دارد که درون آن از گاز عایق آرگون پر شده است. طبق تحقیقات انجام شده، پنجره‌های سه جداره می‌توانند تا ۵۰ درصد بیشتر از یک پنجره تک جداره در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند. این عدد در مقابل یک پنجره دوجداره، تا ۲۰ درصد بیشتر است.

با توجه به موارد توضیح داده شده در قسمت قبلی، قیمت پنجره سه جداره با توجه به دسته‌ای از پارامترها تعیین می‌شود. از همین رو، در سایت ویتا نوا شما می‌توانید لیست قیمت پنجره سه جداره در انواع مختلف را مشاهده کنید. اگر برای یافتن لیست قیمت پنجره سه جداره در سایت ویتا نوا دچار مشکل شدید، با مشاوران ما صحبت کنید. لیست قیمت انواع پنجره سه جداره، در انواع پروفیل و ابعاد و همچنین در برندهای مختلف در سایت ویتا نوا ثبت شده است.

چطور استعلام قیمت پنجره سه جداره رو بگیرم؟

برای این که بتوانید استعلام قیمت پنجره سه جداره را بگیرید، باید بدانید چه نوع پنجره‌ای نیاز دارید. از انواع پنجره سه جداره که می‌توانید تهیه کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تک حالته
 • دو حالته
 • کشویی
 • فرانسوی
 • فولکس واگنی
 • کلنگی
 • و …

نوع هر کدام از این پنجره‌ها می‌تواند قیمت انواع پنجره سه جداره شما را تعیین کند. همچنین باید ابعاد مورد نیاز خود را برای پنجره بدانید. هرچه ابعاد مورد نیاز شما بزرگ‌تر باشد، قیمت پنجره سه جداره بیشتر است. شما باید قبل از هر نوع استعلام قیمت، بدانید که پنجره مورد نیاز شما کدام است. ابتدا جستجوی لازم را در این زمینه انجام داده و سپس برای استعلام قیمت تلاش کنید. در آینده می‌توانید برای استعلام قیمت پنجره سه جداره به سایت ویتا نوا مراجعه کنید. در این سایت انواع پنجره با توجه به نیاز شما فراهم شده و قیمت‌های متفاوتی برای آن‌ها درج شده است. اگر در استعلام قیمت پنجره سه جداره در سایت ویتا نوا با مشکل مواجه شدید، به دلیل این است که این نوع پنجره در حال حاضر تولید نمی‌شود. با جستجوی عبارت قیمت انواع پنجره سه جداره در موتور جستجوی گوگل، می‌توانید قیمت انواع این پنجره را  به راحتی بیابید.

آیا قیمت پنجره سه جداره از قیمت پنجره دو جداره بیشتر است؟

پنجره سه جداره، یک جداره از پنجره دوجداره بیشتر دارد. طبیعتا این مورد می‌تواند در تعیین قیمت آن اثرگذار باشد. با توجه به این که یک صفحه شیشه در این پنجره بیشتر است، قیمت پنجره سه جداره از قیمت پنجره دوجداره بیشتر می‌شود. قیمت یک اسپیسر اضافه و گاز آرگونی که فضای خالی میان شیشه‌ها را پر می‌کند به قیمت پنجره دوجداره اضافه می‌شود. عمق قاب پنجره‌های دوجداره و سه جداره نیز با هم متفاوت است. این یعنی متریال بیشتری در این نوع پنجره به کار رفته است.

اما دلیل اصلی افزایش قیمت پنجره سه جداره نسبت به پنجره دوجداره، مزایای بیشتر آن است. قیمت انواع پنجره سه جداره به دلیل این که عایق صوتی و حرارتی بهتری است، بیشتر از پنجره دوجداره است. همچنین از لحاظ امنیتی نیز پنجره سه جداره، امنیت بالاتری را برای ساختمان شما به ارمغان می‌آورد. این موارد سبب می‌شود تا قیمت انواع پنجره سه جداره نسبت به پنجره دوجداره بیشتر باشد.

قیمت پنجره سه جداره

اختلاف قیمت پنجره سه جداره و تک جداره در چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم، پنجره سه جداره، در حقیقت از سه شیشه تک جداره تولید شده است. همین موضوع می‌تواند اختلاف قیمت این دو نوع پنجره را توجیه کنید. پنجره تک جداره به هیچ عنوان عایق نیست. این پنجره می‌تواند به راحتی حرارت و صوت را از خود عبور دهد. این در صورتی است که پنجره سه جداره عایق بسیار عالی است که به هیچ عنوان حرارت و صوت را از خود عبور نمی‌دهد. مواردی در افزایش قیمت پنجره سه جداره نسبت به تک جداره موثر است به شرح زیر است:

 • اضافه شدن دو جداره بیشتر
 • حضور دو اسپیسر
 • گازی که فضای خالی میان شیشه‌ها را پر می‌کند

در حال حاضر، این نوع پنجره در گروه تولیدی ویتا نوا تولید نمی‌شود. اما باید به شما این مژده را بدهیم که در آینده نزدیک خط تولید این نوع پنجره در گروه تولیدی ویتانوا راه‌اندازی می‌شود. شما می‌توانید بعد از آن نسبت به استعلام قیمت پنجره سه جداره در سایت ویتا نوا اقدام نمایید.

سوالات متداول قیمت پنجره سه جداره

 1. بهره بردن از حداکثر میزان بازشو
 2. عملکرد بهتر پنجره از نظر فنی
 3. حفظ زیبایی و تقارن در نمای ساختمان
 4. رعایت اصول ایمنی در ساختمان‌سازی
 1. متراژ
 2. تاثیر نوع پروفیل
 3. قیمت پنجره سه جداره
 4. نوع یراق آلات مصرفی